Sağlıklı ve Güzel Bir Cilde Sahip Olmak İçin Bilmeniz Gerekenler

Cilt bakımı konusunda dikkat edilmesi gerekenler

Sağlıklı ve güzel görünen bir cilde sahip olmak herkesin hayali. Ancak bunun için cilt bakımınıza dikkat etmeniz gerekiyor. Peki cildinizi güzelleştirmek için yapılması gerekenler nelerdir? Sizin için derledik!

 

1 - Güneş ışınlarına dikkat edin!

Güneş ışınları hızlı yaşlanmanıza neden olabilir. Günün parlak saatlerinde güneşten kaçınırsanız, cildinizin daha sağlıklı bir şekilde kalmasını sağlayabilirsiniz. Güneş ışınlarından sabah saat 11'den akşam saat 4'e kadar kaçınarak cildinizin güneşten fazla hasar almasını engelleyebilirsiniz.

 

2- Cilt lekeleri(skar) yapmanız gerekenler!

Bir çiziği durdurmak veya yara izlerini (skarlaşmayı) azaltmak istiyorsanız, her gün bir anti-bakteriyel krem ​​uygulayın ve zararlı güneş ışınlarından uzak durun. Anti-bakteriyel kremler yaranın daha hızlı iyileşmesine yardımcı olur. Cildi güneşten korumak hiper pigmentasyonu önler, bu da cilt lekelerinin (skarın) geçmesini daha da kolaylaştırır.
Kuru, iltihaplı ciltler için önemli yağ asidi takviyeleri fayda sağlayabilir. Özellikle c vitamini, omega-3, omega-6 ve omega-9 yağ asitleri cilt lekelerinin geçmesinde önemli rol oynarlar. İnsan vücudu omega-3-6-9 yağlarını oluşturamaz, bu nedenle bu yağ asitlerinden zengin gıdaları tüketilme veya takviye almalılar. 

 

3 - Bu üç basit kurala dikkat edin!

Cilt sağlığınız için atlamamanız gereken 3 temel adım var. Bu konuda temizlik ilk adım olacaktır ve cilt tipinize uygun üretilen bir temizleyici seçmelisiniz. İkinci adım olarak ise gözenekleri küçültme ve yüzünüzde kalan temizleyicileri ortadan kaldırma amacıyla bir tonik kullanmalısınız. Üçüncü ve son aşama ise nemlendirmedir. Bu adımları düzenli olarak uyguladığınızda cildinizdeki farkı siz de göreceksiniz. 

 

4 - Cilt bakım ürünlerini kullanmadan önce deneyin!

Teninizde yeni  bir cilt bakımı ürünü kullanmadan önce, küçük bir alana az miktarda ürün uygulayarak denemeniz daha doğru olacaktır. Bu şekilde, alerjik bir reaksiyon oluşursa, az miktarda etkilenmiş olursunuz. Unutmayın ki bakım ürünleri yalnızca doğal bileşenler içerse bile yine de tahriş edici olabilir. Çay ağacı yağı, lavanta yağı, limon suyu ve papatya sıklıkla hassas ciltlerde alerjik reaksiyona neden olur.

 

5 - Cilt güzelliğinizi Elrozo kalitesi ile öne çıkarın!

Cilt güzelliğinizi şık görünümü ile öne çıkaracak kaliteli modelleri ile rahat hissetmenizi sağlayacak kadın giyisileri Elrozo’da! Adresinize teslim ve taksitli ödeme imkanları ile Elrozo ürünlerine buradan ulaşabilirsiniz: 

 

Etiketler: cilt, ten, cilt bakımı, sağlıklı cilt, cilt güzelliği, deri
Temmuz 18, 2020
Listeye dön