Kız İstemede ve Söz Kesmede Ne Giyilir?

istemede ne giyilir

Çiftlerin evliliğe giden yolda attıkları ilk adım olan isteme oldukça heyecanlı ve özel bir andır. Ailelerin daha yakından tanışması, yüzüklerin takılması ve damadın tuzlu kahve içmesi istemenin olmazsa olmaz olaylarıdır. Bir de kıyafet seçimi bulunmaktadır. Özellikle kadınlar bu konuda çok zorlanır. Daha kapalı ve klasik parçalar tercih edilmelidir. Fazla renkli, desenli ve payetli kıyafetlerden kaçınmalıdır. İsteme olduğu için spor, günlük kıyafetler de yine uygun olmayacaktır.

 

İstemelerin En Popüler Elbisesi: Abiye 

 

Elbette isteme elbisesi diyince herkesin aklına ilk olarak abiye elbise gelmektedir. Nişanda giyilecek kadar ağır bir abiye olmasına gerek yoktur. Daha az süslü bir parça tercih edilebilir. Fakat özel bir an olduğu için iyi hazırlanılmalıdır. Abiye seçiminde uzun veya kısa tercih edilebilir.

Sırt dekolteli kokteyl elbise, kayık yaka, v yaka, tül ve dantel detaylı elbiseler, çapraz bağlamalı askılar, sim detayları, şifon ve tüy detaylı elbiseler tercih edilebilir. Eğer omuzlarınız genişse omzu açık, kayık yaka hoş duracaktır. Uçuş uçuş bir abiye tercih edebileceğiniz gibi çok sıkı olmayacak şartıyla dar bir abiye de giyilebilir. Özellikle kendinden simli kumaşlar son dönemde çok moda olmuştur.

 

 

İsteme Elbisesi İçin Uygun: İkili Takım

 

İkili takımlar da isteme için çok uygundur. Ancak alt giyim olarak etek tercihi daha uygun olacaktır, pantolon sıradan kaçabilir. Etek bluz takımları oldukça uygundur. Eğer biraz daha farklı olmasını isterseniz çiçek desenli şifon pantolon bluz takımları da bir diğer seçenektir.

 

 

 

Bir Diğer İsteme Elbisesi Önerisi: Mini Elbise

 

Eğer vücudunuza ve boyunuza güveniyorsanız ve aileler uygun görecekse mini boy elbise de istemede giyilebilir. Mini elbisenin boyu dizin biraz üstünde olmalıdır, daha kısa bir elbise uygun olmayabilir. Bunun yanı sıra pileli, balon kollu, fakir kollu, kruvaze yakalı, askılı, kayık yakalı ve kadife elbiseler uygun olacaktır.

 

 

Midi Elbise

 

Midi elbise, miniye göre bir tık daha uzundur, yani diz üstüne gelmektedir. İsteme için en uygun boydur. Bu tarz elbiselerde İspanyol kol, sim detaylar, kruvaze kollar, fakir kollar, v yakalar, eteği volanlı ve dantelli elbiseler tercih edebilirsiniz.

Renk bakımından en uygun olanlar ise;

  • Siyah
  • Krem
  • Zümrüt yeşili
  • Lacivert renkleridir.

Renk tercihini ten renginize en uygun olacak şekilde seçebilirsiniz.

 

 

Etiketler: kız isteme, söz kesimi, ne giyilir, İstemede Ne Giyilir, isteme elbisesi
Temmuz 14, 2020
Listeye dön