Mezuniyet Ayakkabısı Nasıl Seçilir? Mezuniyette Ne Giyilir? - Elrızı

Mezuniyet Ayakkabısı Nasıl Seçilir?

 

Lise ve özellikle üniversite mezuniyetleri, diplomalarını almaya hak kazanan pek çok öğrencinin heyecanla beklediği organizasyonlardır. Bu eğlenceli ve keyifli gecelerde kıyafet ve ayakkabı seçimi için aylar önceden hazırlıklara başlanır. Mezuniyet ayakkabısı ve kıyafeti seçimi yapılırken sezonun trend parçaları arasında denemeler yapılır, tarza uygun kombinler oluşturulmaya çalışılır. Mezuniyet kombini yapmadan önce dikkat edilmesi gerekenlerin başında kişilerin kendi bedenlerini tanıması gerekir. Öncelikle elbise, tulum ya da erkekler için takım elbise seçimi yapılmalıdır. Sonrasında ayakkabı, çanta, kemer ve takılar gibi diğer önemli aksesuarların seçimi kıyafete uygun olarak yapılmalıdır. Bireylerin hem kendi tarzını yansıttıkları hem de rahatlık ve şıklığı bir arada yakaladıkları mezuniyet kombini için seçilen parçaların birbiri ile uyumu da önemlidir.

Mezuniyet Kombinleri Nasıl Yapılır?

Mezuniyet kıyafeti seçimi yaparken genellikle abiye modelleri tercih edilir. Abiye modellerinin kesimi, kumaşı, deseni ve renkleri her tarzı yansıtacak şekilde geniş seçeneklerle sunulur. Bunlar arasından kendi bedeninize uygun olan ve tarzınızı en güzel şekilde yansıtan parçaları tercih edebilirsiniz. Örneğin geniş omuzlara sahip ve uzun boyluysanız derin ve V şeklinde yakası olan, uzun abiye seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Boyunuzu daha uzun göstermek için midi boylarda abiye seçimleri yapabilirsiniz. Mezuniyet ayakkabısı seçimi yaparken de seçtiğiniz elbiseye ve vücut tipinize dikkat etmelisiniz. Ayakkabı ve kıyafetinize uygun birbirinden şık aksesuarlar kullanmak da tarzınızı en güzel şekilde yansıtır.

Mezuniyet Ayakkabısı Seçimi

Mezuniyet kombini yaparken genellikle ilk olarak elbise, tulum ya da takım seçimi yapılır. Sonrasında sıra, hem seçilen elbiseye hem de vücut tipine uygun ayakkabı seçimine gelir. Bacak boyunuzu daha uzun göstermek için, abiyenizi de en güzel şekilde tamamlayacak topuklu ayakkabılar seçebilirsiniz. İnce ya da kalın topuk seçimi ise tamamen zevkinize ve vücut tipinize bağlıdır. Çok ince ve yüksek topuklar seçmek hareket kısıtlılığı yaratarak rahatsızlık verebilir. Bu nedenle mezuniyet gecesi öncesinde seçtiğiniz kıyafet ve ayakkabılarla prova yapmayı tercih edebilirsiniz. Ayakkabılar ayağınıza bol veya dar olmamalıdır. Aksi takdirde dans ederken ve yürürken problemlerle karşılaşabilir ve mezuniyet gecesinin ertesi günü ağrılar yaşayabilirsiniz.

Etiketler: bot
Ocak 05, 2021
Listeye dön