Platform Ayakkabı Seçimi Nasıl Olmalıdır? - Elrozo

Platform Ayakkabı Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Platform Ayakkabı Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Platform ayakkabılar şıklık ve elegantlık söz konusu olduğunda kadınlar için öncelikli tercih haline gelmektedir. İş toplantıları, davet yemekleri ya da özel gün organizasyonlarında oluşturulan en havalı kıyafet kombinlerinin altında, tamamlayıcı parça olarak kullanılabilmektedir. Kullanım aralığının bu kadar yaygın olması nedeni ile platform ayakkabı seçiminin nasıl yapılması gerektiği, hem estetik görünüm hem de sağlık açısından önemli bir konu haline gelmiştir.

Platform Ayakkabı Seçimi

Platform ayakabbıların tabanları için ağırlıklı olarak mantar, kaucuk ya da ahşap gibi materyaller kullanılmaktadır. Bu noktada tercih edilecek ayakkabı, kıyafetin konseptinin tamamına bütüncül bir yaklaşım sağlamalıdır. Doğru bir platform ayakkabı tercihi için dikkate almanız gereken birkaç püf noktası vardır. Bunlar:

  • Zarif şık bir gece elbisesinin altına ince topuklu rugan bir platform ayakkabı tercih etmeniz makbul olacaktır.
  • Günlük kıyafet tercihinizde ahşap ya da kaucuk tabanlı ve buna uygun tasarıma sahip platform ayakkabılar tercih edebilirsiniz.
  • Yaz ve bahar aylarında ağırlıklı olarak çiçek baskılı desenlere sahip platform ayakkabılar daha fresh bir görünüm kazanmanıza yardımcı olacaktır.
  • Ayakkabılar ayağınızda uzun süre boyunca kalacaksa, dar tabana sahip olmayan ayakkabıları tercih edin.
  • Kot pantolonlu kombinlerle platform topluklu ayakkabı tercihi yapmanız bacaklarınızın daha uzun görünmesine katkı sağlayacaktır.

Platfrom Ayakkabı Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kıyafet seçimlerinizde kullanabileceğiniz alternatif platform topuklu ayakkabı modellerinde ortopedik ayak sağlığınız vb. faktörleri dikkate almak durumundasınız. Yanlış kullanım sonucu çeşitli sağlık sorunları ile karşılaşabilmeniz ihtimal dahilindedir. Bu noktada kimi zaman şıklığı arka planda bırakmak gerekmektedir.

Platform ayakkabı seçiminde dikkat edilmesi gerekenler şunlardır:

  • Gün boyunca kullanmayı tercih edeceğiniz platform ayakkabının rahat olmasına özen gösterin. Bu durumda kalın topuklu platformlar günlük kullanım açısından işinize yarayacaktır.
  • Ayağınızı saracak fakat sıkmayacak materyallerden üretilmiş, sağlık dostu tasarımlardan satın almalısınız.
  • Geniş tabanlı ve düz platforma sahip topuklu ayakkabılar rahat hareket etmenize yardımcı olacaktır. Topuk ve ayak parmaklarınızın arasındaki yükseklik farkı çeşitlik sağlık problemleri yaşamanıza sebep olmaktadır.
  • Geniş kullanım aralığınızın oluşabileceği platform topuklu ayakkabıları tercih etmeniz, kıyafetlerinizi kombinleme konusunda size büyük avantaj sağlayacaktır.

Platform topuklu ayakkabılarla istediğiniz kombinleri yaratarak, şıklık yarışında önemli bir fark yaratabilirsiniz. Fakat şık olmak isterken de sağlığınızı göz ardı etmeyin. Rahat, şık ve sağlıklı modellere erişim sağlayabilmeniz hiç de zor değildir.

Etiketler: ayakkabı
Ocak 05, 2021
Listeye dön