Topuklu Ayakkabı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Topuklu Ayakkabı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

 

Topuklu Ayakkabı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hepimizin bildiği üzere topuklu ayakkabı şık bir kombini tamamlayan en çekici unsurdur. Günümüz kadınları bir çok kıyafetin altına topuklu ayakkabı tercih etmektedir. Doğru seçilmiş klas bir topuklu ayakkabının verebileceği şıklık ve özgüven günlük görünümünüze tabiri caizse damgayı vurabilir. Bu bağlamda aklımızda önemli bir soru işareti belirmektedir. Doğru topuklu ayakkabı seçimi nasıl yapılır? 

 

 

 

Topuklu Ayakkabı Seçiminin Önemi

Kombininizi tamamlayacak ve kıyafet seçiminize adeta imzasını atacak o güzel topuklu ayakkabıyla karşılaştığınızda aklınızda şu soru cümlesi aniden belirir: “Acaba bu ayakkabıyla rahat edebilecek miyim?” Günlük koşuşturmalar esnasında en son isteyeceğiniz şey sizi adeta kalbinizden vuran o güzel topuklu ayakkabının tüm konforunuzu bozmasıdır. Bunun için topuklu ayakkabı seçiminin önemi oldukça büyüktür. Şık olduğu ve dilediğiniz görünüme ulaşmanızı kolaylaştırdığı kadar ayaklarınıza da arzu ettiğiniz rahatlığı sunabilecek düzeyde, güzelliği ve konforu aynı anda size sunabilecek bir topuklu ayakkabı seçmelisiniz. Aksi takdirde yanlış topuklu ayakkabı seçimi ayağınızda yaralanma, burkulma vs. Gibi olumsuz sonuçlara varabilecek bir rahatsızlıkla baş etmeye çalışmanıza neden olabilir.

Doğru Topuklu Ayakkabı Nasıl Seçilir?

Doğru topuklu ayakkabı seçmek her zaman olması gerektiği şekilde gerçekleştiremediğimiz bir eylemdir. Genellikle bir ayakkabının dış görünüşünün güzelliğine kapılır ve rahatlığı ikinci plana alırız. Fakat bu gün içerisinde konforumuzu oldukça bozabilecek sonuçların ortaya çıkmasına sebebiyet verebilir. Peki doğru topuklu ayakkabı nasıl seçilir?

  • Topuklu ayakkabı alışverişinizi sabah, değil akşama doğru yapın.
  • Ayak tabanınızın rahat olup olmadığını anlayabilmek için mutlaka alacağınız ayakkabıyla birkaç adım atın.
  • Eğer daha önce topuklu giymediyseniz ince topuklu ayakkabılardan uzak durun.
  • Dans, eğlence, düğün vb. Yerlerde giymek için topuklu ayakkabı alıyorsanız bileğinizi saran modelleri tercih etmeye çalışın.
  • Bilek bantları eğer varsa ayarlanabilir olup olmadığına dikkat edin.

Topuklu ayakkabı seçerken dikkat edilmesi gereken unsurları göz ardı etmeden hem ayağınızı yormayacak hem de şık bir görünüme kavuşabileceğiniz modeller tercih edebilirsiniz.

 

 

Etiketler: topuklu ayakkabı
Ocak 03, 2021
Listeye dön