İade ve Değişim

İade yapmak istediğiniz ürünü 30 gün içerisinde üye girişi yaparak (hesabım - iade taleplerim) sayfasından iade talebi oluşturmalısınız.

İade talebinden sonra paketin üzerine sipariş numaranızı iade veya değişim sebebini yazarak-

Aşağıdaki kargo Gönderi kodu ile gönderebilirsiniz.

MNG KARGO: ELROZO 472759297

 

 Kredi kartına İade Prosedürü:

Alıcının cayma hakkını kullandığı durumlarda ya da siparişe konu olan ürünün çeşitli sebeplerle tedarik edilememesi veya Hakem heyeti kararları ile Tüketiciye bedel iadesine karar verilen durumlarda, alışveriş kredi kartı ile ve taksitli olarak yapılmışsa, kredi kartına iade prosedürü aşağıda belirtilmiştir:

Müşterimiz ürünü kaç taksit ile aldıysa Banka müşteriye geri ödemesini taksitle yapmaktadır. http://www.elrozo.com bankaya ürün bedelinin tamamını tek seferde ödedikten sonra, Banka poslarından yapılan taksitli harcamaların Müşterimizin kredi kartına iadesi durumunda, konuya müdahil tarafların mağdur duruma düşmemesi için talep edilen iade tutarları, yine taksitli olarak hamil taraf hesaplarına Banka tarafından aktarılır. Müşterinin satış iptaline kadar ödemiş olduğu taksit tutarları, eğer iade tarihi ile kartın hesap kesim tarihleri çakışmazsa her ay karta 1 iade yansıyacak ve müşteri iade öncesinde ödemiş olduğu taksitleri satışın taksitleri bittikten sonra, iade öncesinde ödemiş olduğu taksitleri sayısı kadar ay daha alacak ve mevcut borçlarından düşmüş olacaktır.

Kart ile alınmış mal ve hizmetin iadesi durumunda http://www.elrozo.com,Banka ile yapmış olduğu sözleşme gereği Müşteriye nakit para ile ödeme yapamaz. Üye işyeri yani http://www.elrozo.com,bir iade işlemi söz konusu olduğunda ilgili yazılım aracılığı ile iadesini yapacak olup, Üye işyeri yani http://www.elrozo.com ilgili tutarı Bankaya nakden veya mahsuben ödemekle yükümlü olduğundan yukarıda anlatmış olduğumuz prosedür gereğince Müşteriye nakit olarak ödeme yapılamamaktadır. Kredi kartına iade, elrozo.com 'un Bankaya bedeli tek seferde ödemesinden sonra, Banka tarafından yukarıdaki prosedür gereğince yapılacaktır.

Alıcı, bu prosedürü okuduğunu ve kabul ettiğini kabul ve taahhüt eder.

Teslimat Şekli ve Adresi

Teslimat kargo şirketi aracılığı ile Alıcının yukarıda belirtilen adresinde elden teslim edilecektir. Teslim anında alıcının adresinde bulunmaması durumunda dahi SATICI edimini tam ve eksiksiz olarak yerine getirmiş olarak kabul edilecektir. Bu nedenle, alıcının ürünü geç teslim almasından kaynaklanan her türlü zarar ile ürünün kargo şirketinde beklemiş olması ve/veya kargonun Satıcı ‘ya geri iade edilmesinden dolayı da oluşan giderler de Alıcı’ya aittir.

Cayma Hakkı

Sözleşme konusu ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren 7 gün içinde mali reddederek cayma hakkına sahiptir. Tüketicinin cayma bildiriminin satıcıya ulaştığı tarihten itibaren 10 gün içinde ürün bedeli Alıcı’ya iade edilir. (bkz Mesafeli Sözleşmeler Hakkında Yönetmelik madde 9/2) Cayma hakki nedeni ile iade edilen ürünün kargo bedeli ALICI tarafından karşılanır. Satış iadesi kapsamına alınan ürünün herhangi bir zarar görmeden; leke, deforme gibi durumların olmadığında işleme alınacaktır. İade edilen ürünün kargo vb. taşıma esnasında zarar görmesinden Elrozo sorumlu değildir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR